Bitcoin fiyatları Peter Thiel’ın Fonu’nun yatırım açıklamasıyla yükseldi

Bitcoin fiyatları Çarşamba günü Wall Street Journal’ın Peter Thiel’ın sahibi olduğu Founders Fonu’nun milyonlarca dolarlık Bitcoin aldığını belirtmesiyle değer kazandı.

 Bitcoin Bitfinex borsasında 14.766,00 dolardan işlem görüyor. Şirket, 15 milyon ile 20 milyon dolar arasında satın alım yaptığını ve 2017 yılındaki fiyat artışı sebebiyle şimdi yüzlerce milyon dolar değerine yükseldiğini söyledi.

Ekim ayında Thiel, insanların Bitcoin’i “küçümsediğini” belirtti ve dijital para birimini altın ile karşılaştırdı. Dijital para birimi 2017’nin başından beri 1.000 dolar seviyesinden 19.891 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Ancak artışı kadar düşüşü de şaşırtıcı oldu. Bitcoin, 22 Aralık’ta 10.718 dolara geriledikten sonra 13 bin dolar seviyesini yeniden gördü.

Aralık sonunda Morgan Stanley analisti, Bitcoin’in gerçek değerinin “sıfır olabileceğini” belirtmişti.  Diğer yandan Ripple Poloniex’te 2,08 dolardan işlem görüyor. Ripple’ın piyasa değeri Cuma günü %50’den fazla yükselerek 100 milyar dolar seviyesini geçti ve Ethereum’u 85 milyar dolar ile üçüncü sıraya attı.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

©2018 Piyasa Cafe Güncel Altın Fiyatları ve Döviz Kurları Burada yer alan bilgiler Altın ve  Döviz Fiyatları Yatırım Araçları Haber ve diğer tüm içerikler, anlatım sunum ve görseller kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kullanıcılar Risk Alırken tamamen kendi öz iradeleri ile hareket ederler, oluşabilecek risk ve zararlardan piyasacafe.com kesinlikle sorumlu tutulamaz. Tüm Kazanç ve Zarar Kullanıcıların Kendisine Aittir.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account